مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
کتاب های پایه دوازدهم که در تلویزیون تبلیغ می شود مورد تائید ما نیست

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یک‌ساله وزارت آموزش و پرورش و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود آنکه هنوز کتاب درسی پایه دوازدهم وارد بازار نشده کتاب کمک آموزشی این پایه عرضه می شود اظهار کرد: این کتاب ها مورد تایید ما نیست اما متاسفانه استفاده می‌شود.

آموزش و پرورش کتب کمک آموزشی پایه دوازدهم را تایید نکرد.

وی افزود: دستور بررسی چگونگی ورود این کتاب های کمک درسی را به بازار داده ام.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: کتاب های کمک آموزشی و برگزاری آزمون ها در دوره ابتدایی ضرورتی نداشته و باید جمع شود، سیاستی که از سمت آموزش و پرورش با جدیت دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در دوره متوسطه دوم با کنکور مواجه هستیم، ادامه داد: برای این موضوع فعلا چاره ای نداریم و ناگزیریم در این دوره از آزمون ها و کتاب های کمک درسی کمک بگیریم.

وزیر آموزش و پرورش درباره موضوع حذف کنکور و استفاده از کتاب های کمک آموزشی تصریح کرد: صدا و سیما در حال پیگیری است تا کتاب کمکی و آزمون های مرسوم که به نظام آموزشی صدمه زده در دوره ابتدایی و متوسطه اول برچیده شود.

همچنين سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاح نمایشگاه  ، اظهار کرد: کتاب‌های کمک آموزشی و برگزاری آزمون‌ها در دوره ابتدایی ضرورتی ندارد و باید جمع شود و این یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش است که با جدیت دنبال می‌شود. 

وی ادامه داد: در دوره متوسطه دوم که با کنکور مواجه هستیم چاره ای نداریم و این آزمون‌ها و کتب کمکی کماکان وجود دارند.

بطحایی با بیان اینکه بحث ما درباره دوره آموزش عمومی و ابتدایی است، گفت: صدا و سیما هم پیگیری می‌کند تا کتب کمکی و آزمون های مرسوم که به نظام آموزشی صدمه زده در دوره ابتدایی و متوسطه اول برچیده شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود آنکه هنوز کتب درسی دوازدهم وارد بازار نشده است، کتب کمک آموزشز این پایه عرضه می‌شود، افزود: این کتب مورد تأیید ما نیست اما استفاده می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در این خصوص دستور داده ام که ریشه یابی کنند که چگونه کتب درسی پایه دوازدهم قبل از ورود بازار کتب کمک درسی آن عرضه شده است.

بازگشت به ليست اخبار