مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
کتاب درسی« انسان ومحیط زیست»، حلقه اتصال سازمانها و نهادهای مختلف

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مراسم نکو داشت کتاب درسی «انسان و محیط زیست»  پایه یازدهم، با حضور جمعی از مسئولان سازمان ها و نهادهای مرتبط با محیط زیست از جمله دکتر مخدوم استاد تمام دانشگاه تهران و رئیس انجمن ارزیابی محیط زیست ایران، مهندس حاج رسولیها مشاور وزیر نیرو ومدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و دکتر ابوالقاسم موسوی، ساعت 10 الی 12 روز چهارشنبه 30 خرداد ماه 97 در تالار همایش های امیر کبیر مدرسه تاریخی دارالفنون برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمود امانی طهرانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این برنامه، اظهار داشت: آموزش محیط زیست با هدف رشد دانش آموز در پایه یازدهم صورت می پذیرد.

وی افزود: در واقع همه ما اعضای یک خانواده هستیم که به صورت پراکنده اقداماتی را در راستای ماموریت ها و وظایف قانونی خود انجام می دادیم، اما امروز کتاب انسان ومحیط زیست، اعضای خانواده را دوباره گردهم آورده تا با هم فکری و هماهنگی بیشتر در جهت رشد دانش آموزان و حفظ حُرمت محیط زیست گام های موثرتری بردارند.

مدیرکل دفتر تالیف کتب ابتدایی و متوسطه نظری، تصریح کرد: درس محیط زیست بهانه ایست تا دانش آموزان بفهمند همه زنجیره وار به هم متصلند و از تفکر بخشی و منطقه ای پرهیز نمایند.

آنها پی می برند، یک اتفاق در این سوی کره خاکی، می تواند افرادی را در آن سوی کره خاکی متاثر نماید و این موضوع زمینه رشد و اعتلای فکری و علمی آنان را فراهم می سازد.

دانش آموزان که در آینده عهده دار مسئولیت هایی می شوند، به خوبی در می یابند؛ همه ما مسئول داریم و باید در کنار هم و با مشارکت علمی و فکری، گام های بلندتری برداریم.

آنها در این درس به اهمیت چهار عنصر اساسی آب، خاک، هوا و انرژی که بستر تغذیه حیاتی موجودات زنده است، پی می برند و برای حفاظت و حراست از آن در آینده احساس مسئولیت بیشتری خواهند کرد.

بازگشت به ليست اخبار