مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
اجباری به استفاده از کتاب های کمک آموزشی در مدارس نیست

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه مصوبه ای برای منع استفاده از کتاب های کمک آموزشی و آزمون ها در دوره ابتدایی نداریم، گفت: البته مدیران مدارس نیز نباید دانش آموزان را مجبور به استفاده از این کتاب ها کنند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد بطحایی روز دوشنبه 7 اسفندماه 96 در حاشیه آیین گرامیداشت روز امور تربیتی که در تالار وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: تجویز نکردن کتاب های آموزشی از طریق رسانه ها نیز مورد تاکید قرار گرفته و مجدانه از مدارس می خواهیم که هیچ کتاب آموزشی نباید به اجبار برای استفاده دانش آموزان به خانواده ها ابلاغ شود.
وی با اشاره به برگزاری آزمون های متعدد به دلایل و بهانه های مختلف در دوره ابتدایی، اظهار کرد: این آزمون ها اختلالات جدی در فرایند آموزشی ایجاد می کند و از همه همکاران می خواهیم که این کار را متوقف کنند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بزودی مصوبه و بخشنامه ای نیز دراین رابطه به مدارس سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.
بطحایی درباره طرح رتبه بندی معلمان نیز گفت: رتبه بندی تکلیف قانونی است که مجلس شورای اسلامی بر عهده دولت و آموزش و پرورش گذاشته که اجرای آن مستلزم تامین اعتبارات موردنیاز است.
وی افزود: در همین رابطه برای رتبه بندی معلمان طرحی را برای ارائه به مجلس شورای اسلامی آماده خواهیم کرد تا براساس آن، سال آینده بخشی از رتبه بندی معلمان اجرا شود.
وزیر آموزش و پرورش درباره پرداخت معوقات فرهنگیان نیز گفت: بخشی از مطالبات فرهنگیان در ماه جاری پرداخت می شود.
بطحایی با اشاره به پرداخت سرانه مدارس اظهار کرد: بخشی از سرانه مدارس نیز پرداخت خواهد شد اما نمی توانم جزئیات آن را بیان کنم.

*وضعیت مراکز اسکان فرهنگیان در نوروز 97
وزیر آموزش و پرورش در ادامه در خصوص وضعیت مراکز اسکان فرهنگیان در نوروز 97 گفت: این مراکز مانند سال های گذشته با کمک هایی که در بخش اعتباری برای استان هایی که گردشگرپذیر هستند، آماده می شوند.
وی با بیان اینکه این مراکز مختص اسکان فرهنگیان است، افزود: در بعضی مواقع تعداد مراکز اقامتی آزاد بعضی از استان ها و شهرها به دلیل استقبال گردشگران، کفاف لازم را ندارد که آموزش و پرورش در پی درخواست استانداری و فرمانداری مراکز اسکان خود را در اختیار سایر گردشگران نیز قرار می دهد.

*اجرای طرح نماد برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس
وزیر آموزش و پرورش همچنین با اشاره به برنامه های وزارتخانه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: آسیب های اجتماعی پدیده ای است که مختص آموزش و پرورش نیست اما اقداماتی خوبی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی انجام شده است.
بطحایی با بیان اینکه اجرای طرح نماد برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس از سه سال گذشته آغاز شده، افزود: این طرح امسال با جدیت بیشتری اجرا می شود.

* دروس امتحان نهایی افزایش نمی یابد
بطحایی درباره افزایش تعداد دروس امتحان نهایی مدارس نیز گفت: تاکنون جدول دروس امتحان نهایی با وزارت علوم نهایی نشده، اما اصرار داریم که این دروس به دلیل وارد نشدن بار عصبی و روانی بیشتر به دانش آموزان افزایش پیدا نکند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: درباره افزایش میزان تاثیر امتحان نهایی در کنکور سراسری نیز جلساتی برگزار کرده ایم اما هنوز به جمع بندی نرسیده ایم که این موضوع پیش از پایان سال مشخص خواهد شد.
به گزارش ایرنا، آیین گرامیداشت روز امور تربیتی با حضور وزیر آموزش و پرورش، کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و بیش از 3هزار نفر از معاونان و مربیان امور تربیتی در تالار وزارت کشور برگزار شد.

بازگشت به ليست اخبار