مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
بدون استفاده از هنرهای تصویری. آموزش ناکارآمد است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد مقدس، سید محمد بطحائی جمعه شب در مراسم اختتامیه چهل  و هفتمین جشنواره فیلم رشد که در سالن صبای صدا و سیمای مشهد برگزار شد، اظهار داشت: جدی‌ترین انتقاد به آموزش و پرورش، بیگانه‌ بودن آموزش‌های آن با واقعیت‌های فرد و جامعه اسلامی است.

وی ادامه داد: با روش‌های آموزشی مورد نیاز سبک زندگی و جامعه امروز فاصله داریم و نظام آموزشی مدارس برای دانش‌آموزان خسته‌کننده است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: محیط آموزشی باید محلی پر نشاط و سر زنده باشد، دانش‌آموزان در آن صبوری تمرین کنند و با پیشینه کهنه ایران، وابسته و آشنا شوند.

بطحائی تأکید کرد: در مواردی که بیان شد موفق عمل نکرده‌ایم، اما این جشنواره زاویه جدیدی به روی کارشناسان گشوده است و فرصت را برای آنان فراهم می‌کند که از دریچه جدیدی نظام آموزشی را ببینند.

وی ادامه داد: رسانه‌های آموزشی بیش از پیش مورد تأکید ما است و نقش اینگونه رسانه‌ها را در تعلیم و تربیت نمی‌توان نادیده گرفت، ما بدون استفاده از هنرهای تصویری و آموزشی ناکارآمد می‌مانیم.

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه فضای مجازی یک فرصت ویژه برای آموزش و پرورش است، تبیین کرد: اگر از این فرصت استفاده نکنیم در بحث آموزش عقب می‌مانیم، چراکه ظهور فضای مجازی باعث ایجاد محیط‌های یادگیری گسترده شده است و رقابتی عمیق با محیط رسمی ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: اگر نظام مدرسه‌ای از ظرفیت‌های  فضای مجازی بهره نبرد، سهم خود را در آموزش به دانش‌آموزان از دست می‌دهد و ما امروزه شاهد از دست دادن آن در نسل حاضر هستیم.

بطحائی در پایان مطرح کرد: در آینده‌ای نزدیک، شبکه ملی آموزش راه‌اندازی می‌شود و محتوا دیداری و شنیداری را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

 

بازگشت به ليست اخبار