مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
چهاردهمین مراسم بزرگداشت پیوند اعضا (جشن نفس) برگزار شد

چهاردهمین مراسم بزرگداشت پیوند اعضا (جشن نفس) روز جمعه 10 آذر ماه با حضور خانواده های اهدا کننده و گیرنده عضو در سالن همایش های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.
این جشن با هدف تقدیر از ایثار خانواده های اهداکننده‌ی اعضای افراد مرگ مغزی، آشنایی هرچه بیشتر نام‌آوران و مسئولین ذی‌ربط با فرهنگ‌سازی این فرایند مقدس، ارتقای فرهنگ اهدای عضو در جامعه،‌ آشنایی هرچه بیشتر اصحاب رسانه و جراید با مقوله اهدای عضو و مشارکت در فرهنگ‌سازی آن، ارتقای امید به زندگی در بیماران نیازمند پیوند اعضا و ملاقات کلیه خانواده‌های اهداکننده و نیز ارتقای اعتماد به فرایند اهدا در کشور برگزار مى شود.
به تصویر کشیدن ضرورت تعامل علم و فرهنگ در راستای ارتقای اهدای عضو در کشور، آشنایی تمامی گروه های فرهنگی و علمی با یکدیگر و با چرخه‌ی اهدای عضو، تجلیل از هنرمندانی که سالانه در این مقوله به خلق اثر می پردازند و ترغیب سایر هنرمندان به گام نهادن در این مسیر از دیگر اهداف برگزارى جشن نفس است.
 ورود موضوع اهدای عضو به کتاب‌های درسی نقطه عطفی در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ اهدای عضو بود و آموزش و پرورش با این اقدام گامی جدی و اساسی در فرهنگ‌سازی این مساله مهم برداشت. به پاس قدردانی از این اقدام از مدیرکل دفتر تالیف کتب درسی ابتدايي و متوسطه نظري آقاي دكترمحمود اماني طهراني نيز در اين مراسم تحليل به عمل آمد.


بازگشت به ليست اخبار