مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
تغيير سياست تأليف كتاب‌هاي درسي از تك‌تأليفي به چندتأليفي

وزير آموزش وپرورش با اشاره به الكترونيكي شدن محتواي آموزشي گفت: هر چند انتشار محتواي كتب درسي به صورت الكترونيكي علاوه بر سرعت در فرآیند تعلیم وتربیت، ما را به تحقق عدالت آموزشي نزديكتر مي كند، اما در اين خصوص بايد به صورت تلفيقي عمل كنيم و توزيع كتب درسي از طريق كتاب فروشي ها نيز ادامه يابد.

عصر روز سه شنبه 13 دي ماه 95 فخرالدين دانش آشتياني در هجدهمين جلسه هيئت امناي سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي كه در ساختمان شهيد رجايي برگزار شد؛ با اشاره به بازديد اخير از مناطق محروم دو زبانه كشور اظهاركرد: وجود دانش آموزان دو زبانه در برخی مناطق محروم، ضرورت ايجاد مراكز پيش دبستاني در اين مناطق را مضاعف مي كند، كه در اين باره كارگروهي براي بررسي و پي گيري موضوع تشكيل شده است.
وي افزود: تغيير سياست تأليف كتب درسي از تك تأليفي به چند تأليفي، نيازمند تدوين ‌آيين نامه و شيوه نامه اي است كه در دستوركار سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي قرار دارد.
وي با اشاره به دشواري هاي اعزام معلم زن به مناطق دور افتاده و صعب العبوركشور تصريح كرد: در بررسي هاي به عمل آمده؛ به دليل فرهنگ غالب بر بعضي از روستاهاي محروم، والدين از تحصيل فرزندان دختر خود در كلاس هايي كه معلم مرد وجود دارد، جلوگيري مي كنند و این امر باعث ترک تحصیل برخی از دختران دانش آموز شده است.
وزيرآموزش وپرورش خاطرنشان كرد: سلطه آموزش  بر پرورش، نظام تعليم و تربيت كشور را با مشكل روبرو ساخته و دروسي مانند ادبيات، انشاء، املا، جغرافيا، تاريخ و علوم اجتماعي کمتر موردتوجه دانش آموزان واقع شده است، زیرا محتوای آزمون هايي كه براي ورود دانش آموزان به مدارس استعدادهاي درخشان و نمونه برگزار مي شود اغلب تكيه اش بر دروس پايه است.
وي با اشاره به ورود كتاب هاي كمك درسي به دوره ابتدايي و اعتراض برخي از والدين به ارزشيابي توصيفي به دليل برگزاري آزمون هاي مختلف ادامه داد: وقتي دانش آموز براي يك آزمون بايد چندين كتاب را مطالعه كند، مسلما زماني براي مطالعه كتب غيردرسي نخواهد داشت و اين امر به تضعيف فرهنگ مطالعه كمك خواهد كرد.
منبع: مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش
بازگشت به ليست اخبار