مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
چگونگي اطلاع‌رساني به دفترتاليف پيرامون وجود برخي اشتباهات احتمالي در كتاب‌هاي درسي

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس خبر داد

چگونگی اطلاع‌رسانی اشتباهات کتب درسی به آموزش و پرورش/ اصلاح اشتباه نقشه ناتمام در کتاب جغرافیا

خبرگزاری فارس: چگونگی اطلاع‌رسانی اشتباهات کتب درسی به آموزش و پرورش/ اصلاح اشتباه نقشه ناتمام در کتاب جغرافیا

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اصلاح اشتباه نقشه ناتمام در کتاب جغرافیا، گفت: معلمان می‌توانند اشتباهات کتاب‌های درسی را از طریق سامانه دفتر تألیف اطلاع دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «گفته می‌شود که در برخی کتاب‌های درسی اشتباهاتی وجود دارد، آیا این موضوع را می‌پذیرید؟»، اظهار داشت: نمی‌گویم اشتباهی در کتب درسی وجود ندارد، اما این اشتباه را اعلام کنید تا بررسی کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدیان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «معلمان از چه طریقی مشکلات کتب درسی را اطلاع دهند؟»، خاطرنشان کرد: در پشت جلد تمام کتاب‌های درسی، سامانه ارتباطی دفتر تألیف وجود دارد و می‌توانند هر اشتباهی را به آن سامانه اطلاع دهند.

وی افزود: هر اشتباه و ایرادی از کتب درسی را از این طریق اطلاع دهند، ضمن اینکه از ابتدای سال تحصیلی هم اشتباهاتی گزارش شده است؛ البته هر چیزی هم اشتباه نیست زیرا گاهی اوقات برخی فکر می‌کنند مسأله‌ای اشتباه است و وقتی توضیح می‌دهیم متوجه می‌شوند که اشتباه برداشت شده است.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی موضوعات هم در کتب درسی اشتباه شده است، گفت: امسال یکی از دوستان تذکر داد که در کتاب جغرافیا یک نقشه‌ای ناتمام چاپ و تشریح شده است که آن را اصلاح می‌کنیم.

بازگشت به ليست اخبار