مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
ارائه محتوای آموزشی ضد خشونت در کتب درسی

ارائه محتوای آموزشی ضد خشونت در کتب درسی

محمديان/سازمان پژوهش

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره محتوای آموزشی مبتنی بر کاهش خشونت در جامعه گفت: به مباحث اخلاقی مورد نیاز جامعه در کتاب‌های مطالعات اجتماعی، ادبیات، هدیه‌های آسمانی، دین و زندگی و .. پرداخته‌ایم؛ در محتوای آموزشی بر اجتناب از رفتارهای خشونت آمیز، سخت گیری‌ها و دشمنی‌ها با یکدیگر تاکید شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره محتوای آموزشی متناسب با محو و کاهش خشونت در جامعه با توجه به پرسش مهر رئیس جمهور مبنی بر ریشه خشونت در جامعه امروزی و راهکارهای ایستادگی در برابر آن اظهار کرد:  عناوین دروس در کتاب‌های درسی مشخص است.

وی افزود:  در  درس مطالعات اجتماعی و همچنین کتاب درسی مهارت‌های زندگی، ارزش‌های اخلاقی برای زندگی مسالمت آمیز و زیست مومنانه مورد بحث و اشاره قرار گرفته است و همانند سایر دروس تدریس می شود.  

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه در محتوای آموزشی بر اجتناب از  رفتارهای خشونت آمیز، سخت گیری‌ها و دشمنی‌ها با یکدیگر تاکید شده است گفت: البته نباید غافل شد که در حال حاضر  برخی مشکلاتی که بیان می‌شود مشکلات جهان دیگر است و در کشور ما به معنای حاد خود در جریان نیست و شاید کشور ما در معرض خطری چون خشونت باشد و شانس ابتلا به خشونت را داشته باشیم که می توانیم آن را به کمک آموزش‌های خانواده تعدیل کنیم اما  در مجموع مبتلابه برخی مسائل و مشکلات نیستیم.

محمدیان ادامه داد: به مباحث اخلاقی مورد نیاز جامعه در کتاب‌های مطالعات اجتماعی، ادبیات، هدیه‌های آسمانی، دین و زندگی و .. پرداخته‌ایم.

بازگشت به ليست اخبار