مقاله ها
 
 
 
سیستم حضور و غیاب;
فیش حقوق
محتوای کتاب های درسی به موازات پیشرفت های علمی و فناوری تغییر می کند

حجت الاسلام و المسلمین دکترمحمدیان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی تغییر برخی محتوای کتب درسی تصریح کرد: معتقدم در امور تخصصی نباید افراد غیر متخصص ورود پیدا کنند.البته اظهار نظر بلا مانع است.

وی افزود: یک پزشک احتمال دارد دارویی را بنویسد و پس از مدتی دارو را تغییر دهد و داروی دیگری تجویز کند، ممکن است متن درسی هم سه سال جواب دهد اما سال چهارم به دلیل افزایش اطلاعات عمومی وآگاهی مردم دیگر آن محتوا پاسخگوی نیاز جامعه و مخاطبین نباشد.

وی تصریح کرد: 5 سال قبل یک مطلب برای فرهنگ سازی وارد کتاب درسی شده است، امروز شاهدیم آن مطلب در روزنامه ها و رسانه ها و فضای نیز فرهنگ سازی شده است و آنقدر ذکر می شود که این محتوا در کتاب درسی ساده و بدیهی به نظرمی آید. لذا کنار گذاشته می شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدیان بیان کرد: اگر محتواهای کتاب درسی تغییر می کند به این دلیل است تا یک متن غنی تر را وارد این کتب شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: باید متون آموزشی و تربیتی را نسبت به اقتضات زمان، محیط و پیشرفت های علم و فناوری تغییر کند.

وی در ادامه به با کیفیت شدن محتواها و تصویرگری در کتب درسی نسبت به سال های گذشته گفت: طی سه سال گذشته محتوای آموزشی بر اساس برنامه درسی ملی و سند تحول بنیادین پیش می رود و قاعده مند شده است و برنامه ها و سیاست گذاری ها منطبق با اسناد بالا دستی است.

منبع:  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

بازگشت به ليست اخبار