بیست و یکمین کنفرانس بین‌المللی جامعه شناسی دین

بیست و یکمین کنفرانس بین‌المللی جامعه شناسی دین در روزهای ۱۱ تا ۱۲ ژوئن ۲۰۱۹ در سیدنی- استرالیا برگزار می‌شود.
محور کلی موضوعات کنفرانس شامل دیدگاههای دینی جامعه شناسی کلاسیک: کارل مارکس، امیل دورکیم، ماکس وبر، کارل مارکس و جامعه شناسی دین، ایمل دورکیم و جامعه شناسی دین، ماکس وبر و جامعه شناسی دین، جامعه شناسی دین، تاریخ و روابط، انسان شناسی نمادین و پدیده شناسی، کارکردگرایی، عقلانیت، گونه شناسی گروه‌های مذهبی، سکولاریسم و جهانی شدن می شود.
علاقمندان به موضوعات فوق می‌توانند چکیده آثار خود را به آدرسhttps://waset.org/apply/2019/01/sydney/ICSR?step=2 مراجعه نماييد. مهلت ارسال آثار تا پایان روز ۳۱ اوت ۲۰۱۸ است.
براي اطلاعات بيشتر به وب سايت كنفرانس https://waset.org/conference/2019/01/sydney/ICSR مراجعه نماييد.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


دهمین کنفرانس آموزش شیمی ایران

شعار این کنفرانس "تدریس مبتنی بر بافتار، از مدرسه تا دانشگاه” با هدف معرفی این شیوه جدید تدریس در میان دست‌اندرکاران دانش شیمی برگزیده شده است.
در این کنفرانس دوسالانه 14 محور از جمله "آموزش شیمی، محیط زیست و توسعه پایدار"، "نقد و بررسی برنامه­ درسی، سرفصل درس­‌ها و محتوای کتاب‌های درسی شیمی دوره­ متوسطه دوم"، "اخلاق علمی در آموزش و پژوهش شیمی"، "ایجاد پیوند میان آموزش و پژوهش؛ درس پژوهشی و اقدام پژوهشی"، "آسیب‌شناسی فرآیند تدریس شیمی در نظام آموزشی"، "آموزش شیمی در دانشگاه؛ استانداردها و شایستگی‌های حرفه­‌ای استادان و دانش‌آموختگان"، "آموزش شیمی و فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ یادگیری الکترونیکی و آموزش از راه دور"، "آموزش شیمی مبتنی بر آزمایشگاه"، "آموزش شیمی و فناوری آموزشی با تأکید بر وسایل الکترونیکی همراه"، "شیمی و آموزش مهارت‌های زندگی؛ آموزش همگانی شیمی"، "آموزش شیمی و عرصه­‌های نو: شیمی سبز، نانو شیمی و ..."، "آموزش شیمی و صنعت، کارآفرینی و نیازهای علمی صنایع"، "طراحی و اجرای آزمایش‌های کم‌هزینه" و "استانداردهای تألیف کتاب­های درسی" مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.
علاقمندان به تدریس شیمی می‌توانند در این گردهمایی دوسالانه استادان، دبیران، مربیان، مدرسان و دانشجویان شرکت کنند.
اين كنفرانس در تاریخ سوم و چهارم شهریورماه امسال در دانشکده شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.
براي اطلاعات بيشتر به وب سايت كنفرانس http://conf.isc.gov.ir/icec97/fa/ مراجعه نماييد.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


دوازدهمین کنفرانس ملی - هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری و نوآوری

انجمن مدیریت فناوری ایران دوازدهمین کنفرانس ملی و هشتمین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری و نوآوری را روزهای 21 و 22 آذرماه ۱۳۹۷ در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می کند.
مقالات پذیرفته شده علاوه بر انتشار در کتاب کنفرانس، از مزایای ذیل نیز برخودار خواهند شد:
- نمایه کلیه مقالات کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC).
- انتشار مقالات در ویژه نامه علمی- پژوهشی انجمن.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 41883600 تماس حاصل نموده و یا به سایت دبیرخانه به نشانی www.iramot2018.ir مراجعه نمایند.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


نکوداشت کتابِ «انسان و محیط زیست»

انجمن ارزیابی محیط زیست ایران از برگزاری مراسم نکوداشت کتابِ «انسان و محیط زیست» با همکاری سازمان محیط زیست، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، انجمن آشتی با زمین در دارالفنون خبر داد.
این مراسم از ساعت 10 الی 12 روز چهارشنبه 30 خرداد در تالار همایش های مدرسه تاریخی دارالفنون به نشانی میدان امام خمینی(ره)، ابتدای خیابان ناصر خسرو برگزار می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر می توان با تلفکس 88972473 تماس حاصل نمود.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


تحلیل و بررسی انواع قلم در کتب درسی از منظر آموزش

گروه پژوهشی علوم انسانی پژوهشکده برنامه درسی و نوآوری های اموزشی نشست تخصصی با عنوان: « تحلیل و بررسی انواع قلم در کتاب های درسی دوره ابتدایی از منظر آموزش» و حضورِ"اعضای هیات علمی، مولفان کتاب های درسی، مولفان کتاب های کودکان و نوجوانان، کارشناسان و متخصصان موضوعی"، برگزار می کند.
سخنرانان این نشست عبارتند از:
دکتر فواد نجم الدین :با عنوان «مطالعه تطبیقی قلم در کتاب های درسی دوره ابتدایی»
دکتر حیدر قمری: با عنوان « ارائه یافته های ارزشیابی خط کتاب فارسی پایه اول»
دکتر معصومه نجفی: با عنوان « بررسی نقش قلم در درک مطلب»
زمان : پنجم تیرماه 1397 از ساعت 14 تا 17
مکان : سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ، طبقه هشتم ، سالن جلسات

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


سیزدهمین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان پارسی

سیزدهمین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان پارسی را ۲۴ اردیبهشت‌ ۱۳۹۷ در سالن اجتماعات کمیسیون ملی یونسکو- ایران، برگزار می‌کند.
در این بزرگداشت که با حضور دکتر حجت‌الله ایوبی، سرپرست کمیسیون ملی یونسکوــ ایران برگزار می‌شود، دکتر قدمعلی سرامی، دبیر هیئت امنای بنیاد فردوسی درباره ارزش روان‌شناختی شاهنامه فردوسی و دکتر عبدالمهدی مستکین، مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو- ایران پیرامون موضوع رموز توانگری در شاهنامه، سخنرانی می‌کند.
محل برگزاری بلوار میرداماد، روبروی مسجد الغدیر، خیابان شهید حصاری جنوبی، خیابان یکم پلاک15 می باشد.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


سی و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 97

نمایشگاه بین المللی کتاب مصلی تهران 97 سی و یکمین دوره، در تاریخ 12 الی 22 اردیبهشت ماه 97 برگزار می شود. شعار امسال نمایشگاه کتاب؛ «نه به کتاب نخواندن» است.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


همایش بزرگداشت عطار نیشابوری

کمیسیون ملی یونسکو- ایران با همکاری انجمن دوستداران حافظ- دفتر تهران، مراسمی را به مناسبت روز بزرگداشت شیخ عطار نیشابوری، برگزار می‌کند.
این مراسم با حضور دکتر سعداله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ در سالن اجتماعات کمیسیون ملی برپا می‌شود.
گفتنی است در این بزرگداشت، دکتر عبدالمهدی مستکین، مدیر بخش فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو- ایران با موضوع “تفرجی در حکمت‌های معطر عطار” با سویه‌ای کاربردی برای زندگی امروز، سخنرانی می‌کند. همچنین در این نشست دکتر ایرج شهبازی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نیز پیرامون موضوع “تجربه دیدار با خویشتن در الهی‌نامه عطار” به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


فرصتهای یادگیری و اصول ایجاد آن

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نشست علمی- تخصصی با عنوان «فرصتهای یادگیری و اصول ایجاد آن» با ارائه دکتر نادر سلسبیلی و حضور کارشناسان و اعضای هیات علمی سازمان پژوهش ساعت 15 الی 17:30 روز دوشنبه 14 اسفندماه 96 به نشانی خیابان ایرانشهر شمالی، سالن اجتماعات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، طبقه هشتم برگزار می شود. این گزارش می افزاید: این نشست همراه با ئنل علمی خواهد بود که آقایان حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیرضا صادق زاده، دکتر حیدر تورانی، دکتر ابراهیم طلایی و دکتر نعمت الله موسی پور اعضای این پنل هستند.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


کارگاه آموزشی تیمز

کارگاه آموزشی آزمون تیمز 2019 برای مدیران اجرایی و هماهنگ کنندگان استانی روز 6 اسفند ماه در مجتمعی فرهنگی - آموزشی- رفاهی تهران(باشگاه فرهنگیان) به نشانی میدان حُرخیابان کمالی خیابان کاشان برگزار می شود.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


نشست تخصصي ویژگیهای معلم خوب

پژوهشکده برنامه ریزی درسی و نوآوری های آموزشی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از برگزاری نشست تخصصی با عنوان «ویژگیهای معلم خوب» و اراپه خانم دکتر کنستانت برنز در روز شنبه 28 بهمن ماه از ساعت 14 الی 16 در سالن جلسات پژوهشگاه واقع در خیابان ایرانشهر شمالی کوچه شهید دهقانی نیا(خسرو) با حضور اعضای هیات علمی سازمان و معلمان علاقه مند خبر داد.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


دهمین کنفرانس ملی آموزش

تغییرات در نظام آموزش مدرسه و پیامدهای آن و فرصت ها و چالش های پیش رو، تغییرات در برنامه های درسی دانشگاهی، آموزش معلمان در رشته های گوناگون، نوآوری های آموزشی در سطوح مختلف و ده ها موضوع دیگر مرتبط با مسئله آموزش نیازمند مطالعه دقیق و علمی برای غلبه بر مشکلات پیش رو است. برگزاری دهمین همایش ملی آموزش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، فرصت مناسبی را برای تبادل نظر و ارائه پژوهش ها و تجربیات آموزشی در حوزه های مختلف فراهم خواهد کرد.
علاوه بر آن، افزودن تم «آموزش و پرورش شناختی» به این همایش باعث تبادل نظر اساتید وپژوهشگران در جهت بکارگیری یافته های علوم شناختی در آموزش رشته های مختلف شده و زمینه پژوهش های تکمیلی را فراهم خواهد ساخت.
محورهای همایش:
 • روش های نوین آموزشی در
 • علوم فنی و مهندسی
 • علوم پایه
 • علوم انسانی (زبان ادبیات، علوم دینی و معارف اسلامی، علوم تربیتی، …)
 • تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • علوم پزشکی
 • جهانی شدن و خلاقیت
 • آموزش و فناوری اطلاعات
 • آموزش و ارزشیابی
 • آموزش فنی و حرفه ای
 • برنامه ریزی درسی
 • آموزش و پرورش استثنایی
 • آموزش و پرورش شناختی
 • علوم اعصاب شناختی، یادگیری و حافظه
تاریخ برگزاری همایش: 19 و 20 اردیبهشت 1397
آخرین مهلت ارسال مقالات: 15 اسفند 1396
آخرین مهلت ثبت نام در همایش: 1 اردیبهشت
علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت همایش به نشانی http://10nce.srttu.edu مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


دوازدهمین کنفرانس یادگیری الکترونیکی ایران

دوازدهمین کنفرانس سالانه یادگیری الکترونیکی با مدیریت "انجمن یادگیری الکترونیکی ایران (یادا)" در 13 تا 15 اسفندماه به میزبانی "دانشگاه تهران" برگزار خواهد شد. این کنفرانس تلاش می‌کند با همکاری همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، اندیشمندان و پژوهشگران کشور، محیطی را برای عرضه آخرین پیشرفت‌های پژوهشی و فنّاورانه در زمینه نقش محتوای الکترونیکی در یادگیری و با تمرکز بر یادگیری الکترونیکی در مدارس فراهم کند. کنفرانس دربرگیرنده همه وجوه مرتبط با «محتوای الکترونیکی و یادگیری در مدارس » در حوزه‌های مختلف «پداگوژی و علوم تربیتی» و«فنّاورانه و مهندسی» است و از مقاله‌های اصیل پژوهشی که دربردارنده یافته‌های جدید در ابعاد گوناگون این زمینه ها است، استقبال می‌کند.
فرصت ارائه محتوا برای جشنواره‌ها و همچنین فرصت ارائه خلاصه پژوهشی برای نشست دانشجویی هنوز وجود دارد. ثبت نام در همایش، کارگاه ها، نمایشگاه، استارتاپ ویکند شروع شده است و تا تاریخ 20 بهمن از تعرفه زود هنگام برخوردار است.
علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت همایش به نشانی icelet2018.ut.ac.ir مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


اولین کنگره بین المللی نظامی گنجوی

اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اولین کنگره بین المللی نظامی گنجوی را در 21 اسفند ماه سال جاری برگزار می کند.
بدینوسیله به اطلاع کلیه پژوهشگران محترم می رساند اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با هدف بررسی آثار و اشعار نظامی گنجوی و آشنایی بیشتر اساتید و اندیشمندان نظامی شناس با زندگانی این شاعر و داستان نویس بزرگ شعر و ادبیات فارسی در شهر گنجه اقدام به برپایی کنگره بین المللی نظامی گنجوی در اسفندماه سال جاری نموده است. کلیه پژوهشگران علاقمند به ارائه مقاله در این رویداد ادبی می تواند با مراجعه به سایت کنگره نسبت به ثبت نام و ارسال مقاله خود در راستای محورهای اعلام شده طبق فرمت در خواست شده اقدام نمایند.
جهت اطلاع از جزئیات بیشتر این گردهمایی به سایت کنگره گرامیداشت نظامی گنجوی مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی"

کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی" به همت معاونت پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی و با همکاری بنیاد علمی فرهنگی "امانت" اندونزی با حضور شخصیت های برجسته جهان اسلام ۲۷ لغایت ۳۰ دی ماه در جاکارتا برگزار می‌شود.
کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی" با حضور شخصیت های شیعه و اهل سنت و علمای جهان اسلام و با شرکت هیئت تقریبی از کشورمان به مدت 2 روز با همکاری بنیاد علمی فرهنگی "امانت" در کشور اندونزی با اشراف شخصیت برجسته این کشور" کیایی حبیب لطفی" برگزار خواهد شد.
در این کنفرانس استادان و صاحبنظران از کشورهای مختلف به سخنرانی درخصوص ابعاد علمی و شخصیتی امام محمد غزالی می پردازند که از شخصیت‌های برجسته حاضر در این کنفرانس به عنوان سخنران می‌توان به دکتر "سعید عقیل سراج" رئیس سازمان نهضت العلما اندونزی به عنوان بزرگترین سازمان اسلامی در این کشور اشاره کرد.
همچنین از جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام والمسلمین دکترمحمد حسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان و عضو مجلس خبرگان، ماموستا فائق رستمی عالم اهل سنت از استان کردستان و عضو مجلس خبرگان رهبری، دکتر ابراهیمیان و دکتر گلرو از معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی به ارائه مقاله و سخنرانی خواهند پرداخت.
در این کنفرانس دو روزه محققان و صاحبنظرانی همچون، شیخ محمد محمود ابوهاشم از کشور مصر، دکتر یاسرالقدمانی از سوریه، دکتر عزیز عابدین از آمریکا، دکتر مازن شریف از تونس، شیخ محمد حبیب العلیم از چین، دکتر ابراهیم عبدالاب از کشور روسیه و همچنین شرکت کنندگان ایرانی به ارائه مقاله خواهند پرداخت.
کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی" از بیست و هشتم لغایت سی ام دی ماه با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و بنیاد علمی-فرهنگی امانت اندونزی در جاکارتا برگزار می گردد.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


بیست‌وپنجمین گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک ایران در دانشگاه شهید بهشتی

بیست‌ و پنجمین «گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک ایران» دوم و سوم آذرماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود؛ دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم از سراسر کشور می‌توانند در 4 حوزه، اثر علمی ـ آموزشی به این گردهمایی ارسال کنند.
ین گردهمایی توسط انجمن فیزیک ایران با همکاری گروه تارات (توسعه و ارتقا روش‌های آموزشی و توانمندسازی) برگزار می‌شود؛ مهلت ارسال آثار 10 آبان‌ماه اعلام شده است و به بهترین اثر جایزه بزرگ روزبه اهدا می‌شود.
دانش‌آموزان پایه هفتم تا دوازدهم می‌توانند بصورت فردی یا گروهی(تا 4 نفر) آثار خود را ارسال نمایند و دبیران فیزیک مدارس یا مربیان پژوهشی آن‌ها را راهنمایی و همراهی کنند؛ ارسال آثار در این گردهمایی بدون هزینه بوده و جهت حضور در گردهمایی برای دانش‌آموزان ممتاز و مستعد 50 درصد تخفیف و برای دانش‌آموزان مناطق محروم، رایگان لحاظ شده است.
جهت اطلاع از جزئیات بیشتر این گردهمایی به سایت انجمن فیزیک ایران مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا

این همایش که از ۱۵ مهر در خوی آغاز شد و تا ۱۶ مهر ادامه دارد، ۱۸۰ مقاله از پژوهشگران به دبیرخانه ارسال شده است که ۱۲ مقاله برتر در همایش ارائه می شود؛ مهم‌ترین محورهای آثار ارائه شده عبارتند از:
_ مولوی در مقالات شمس
_ عرفان و اندیشه و ادب در مقالات شمس
_ شمس در آثار مولوی
لازم به ذکر است که این همایش با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، پژوهشگاه علوم انسانی کشور و تولیت بارگاه شمس تبریزی برگزار مي شود.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


اولين همايش زمين شناسي"منابع معدني ،زير بناي تمدن وتوسعة صنعتي"

اولين همايش زمين شناسي سال تحصيلي 97-96
"منابع معدني ،زير بناي تمدن وتوسعة صنعتي"
در چارچوب كتاب جديدالتاليف زمين شناسي يازدهم با حضور استاد گرامي دكتر مدبري برگزار مي گردد.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید

 
صفحات : [1] 2