نشست تخصصي ویژگیهای معلم خوب

پژوهشکده برنامه ریزی درسی و نوآوری های آموزشی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از برگزاری نشست تخصصی با عنوان «ویژگیهای معلم خوب» و اراپه خانم دکتر کنستانت برنز در روز شنبه 28 بهمن ماه از ساعت 14 الی 16 در سالن جلسات پژوهشگاه واقع در خیابان ایرانشهر شمالی کوچه شهید دهقانی نیا(خسرو) با حضور اعضای هیات علمی سازمان و معلمان علاقه مند خبر داد.

برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


دهمین کنفرانس ملی آموزش

تغییرات در نظام آموزش مدرسه و پیامدهای آن و فرصت ها و چالش های پیش رو، تغییرات در برنامه های درسی دانشگاهی، آموزش معلمان در رشته های گوناگون، نوآوری های آموزشی در سطوح مختلف و ده ها موضوع دیگر مرتبط با مسئله آموزش نیازمند مطالعه دقیق و علمی برای غلبه بر مشکلات پیش رو است. برگزاری دهمین همایش ملی آموزش در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، فرصت مناسبی را برای تبادل نظر و ارائه پژوهش ها و تجربیات آموزشی در حوزه های مختلف فراهم خواهد کرد.
علاوه بر آن، افزودن تم «آموزش و پرورش شناختی» به این همایش باعث تبادل نظر اساتید وپژوهشگران در جهت بکارگیری یافته های علوم شناختی در آموزش رشته های مختلف شده و زمینه پژوهش های تکمیلی را فراهم خواهد ساخت.
محورهای همایش:
 • روش های نوین آموزشی در
 • علوم فنی و مهندسی
 • علوم پایه
 • علوم انسانی (زبان ادبیات، علوم دینی و معارف اسلامی، علوم تربیتی، …)
 • تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • علوم پزشکی
 • جهانی شدن و خلاقیت
 • آموزش و فناوری اطلاعات
 • آموزش و ارزشیابی
 • آموزش فنی و حرفه ای
 • برنامه ریزی درسی
 • آموزش و پرورش استثنایی
 • آموزش و پرورش شناختی
 • علوم اعصاب شناختی، یادگیری و حافظه
تاریخ برگزاری همایش: 19 و 20 اردیبهشت 1397
آخرین مهلت ارسال مقالات: 15 اسفند 1396
آخرین مهلت ثبت نام در همایش: 1 اردیبهشت
علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت همایش به نشانی http://10nce.srttu.edu مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


دوازدهمین کنفرانس یادگیری الکترونیکی ایران

دوازدهمین کنفرانس سالانه یادگیری الکترونیکی با مدیریت "انجمن یادگیری الکترونیکی ایران (یادا)" در 13 تا 15 اسفندماه به میزبانی "دانشگاه تهران" برگزار خواهد شد. این کنفرانس تلاش می‌کند با همکاری همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، اندیشمندان و پژوهشگران کشور، محیطی را برای عرضه آخرین پیشرفت‌های پژوهشی و فنّاورانه در زمینه نقش محتوای الکترونیکی در یادگیری و با تمرکز بر یادگیری الکترونیکی در مدارس فراهم کند. کنفرانس دربرگیرنده همه وجوه مرتبط با «محتوای الکترونیکی و یادگیری در مدارس » در حوزه‌های مختلف «پداگوژی و علوم تربیتی» و«فنّاورانه و مهندسی» است و از مقاله‌های اصیل پژوهشی که دربردارنده یافته‌های جدید در ابعاد گوناگون این زمینه ها است، استقبال می‌کند.
فرصت ارائه محتوا برای جشنواره‌ها و همچنین فرصت ارائه خلاصه پژوهشی برای نشست دانشجویی هنوز وجود دارد. ثبت نام در همایش، کارگاه ها، نمایشگاه، استارتاپ ویکند شروع شده است و تا تاریخ 20 بهمن از تعرفه زود هنگام برخوردار است.
علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت همایش به نشانی icelet2018.ut.ac.ir مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


اولین کنگره بین المللی نظامی گنجوی

اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اولین کنگره بین المللی نظامی گنجوی را در 21 اسفند ماه سال جاری برگزار می کند.
بدینوسیله به اطلاع کلیه پژوهشگران محترم می رساند اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با هدف بررسی آثار و اشعار نظامی گنجوی و آشنایی بیشتر اساتید و اندیشمندان نظامی شناس با زندگانی این شاعر و داستان نویس بزرگ شعر و ادبیات فارسی در شهر گنجه اقدام به برپایی کنگره بین المللی نظامی گنجوی در اسفندماه سال جاری نموده است. کلیه پژوهشگران علاقمند به ارائه مقاله در این رویداد ادبی می تواند با مراجعه به سایت کنگره نسبت به ثبت نام و ارسال مقاله خود در راستای محورهای اعلام شده طبق فرمت در خواست شده اقدام نمایند.
جهت اطلاع از جزئیات بیشتر این گردهمایی به سایت کنگره گرامیداشت نظامی گنجوی مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی"

کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی" به همت معاونت پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی و با همکاری بنیاد علمی فرهنگی "امانت" اندونزی با حضور شخصیت های برجسته جهان اسلام ۲۷ لغایت ۳۰ دی ماه در جاکارتا برگزار می‌شود.
کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی" با حضور شخصیت های شیعه و اهل سنت و علمای جهان اسلام و با شرکت هیئت تقریبی از کشورمان به مدت 2 روز با همکاری بنیاد علمی فرهنگی "امانت" در کشور اندونزی با اشراف شخصیت برجسته این کشور" کیایی حبیب لطفی" برگزار خواهد شد.
در این کنفرانس استادان و صاحبنظران از کشورهای مختلف به سخنرانی درخصوص ابعاد علمی و شخصیتی امام محمد غزالی می پردازند که از شخصیت‌های برجسته حاضر در این کنفرانس به عنوان سخنران می‌توان به دکتر "سعید عقیل سراج" رئیس سازمان نهضت العلما اندونزی به عنوان بزرگترین سازمان اسلامی در این کشور اشاره کرد.
همچنین از جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام والمسلمین دکترمحمد حسین مختاری؛ رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان و عضو مجلس خبرگان، ماموستا فائق رستمی عالم اهل سنت از استان کردستان و عضو مجلس خبرگان رهبری، دکتر ابراهیمیان و دکتر گلرو از معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی به ارائه مقاله و سخنرانی خواهند پرداخت.
در این کنفرانس دو روزه محققان و صاحبنظرانی همچون، شیخ محمد محمود ابوهاشم از کشور مصر، دکتر یاسرالقدمانی از سوریه، دکتر عزیز عابدین از آمریکا، دکتر مازن شریف از تونس، شیخ محمد حبیب العلیم از چین، دکتر ابراهیم عبدالاب از کشور روسیه و همچنین شرکت کنندگان ایرانی به ارائه مقاله خواهند پرداخت.
کنفرانس بین المللی "امام محمد غزالی" از بیست و هشتم لغایت سی ام دی ماه با همکاری دانشگاه مذاهب اسلامی و بنیاد علمی-فرهنگی امانت اندونزی در جاکارتا برگزار می گردد.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


بیست‌وپنجمین گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک ایران در دانشگاه شهید بهشتی

بیست‌ و پنجمین «گردهمایی دانش‌آموزی فیزیک ایران» دوم و سوم آذرماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود؛ دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم از سراسر کشور می‌توانند در 4 حوزه، اثر علمی ـ آموزشی به این گردهمایی ارسال کنند.
ین گردهمایی توسط انجمن فیزیک ایران با همکاری گروه تارات (توسعه و ارتقا روش‌های آموزشی و توانمندسازی) برگزار می‌شود؛ مهلت ارسال آثار 10 آبان‌ماه اعلام شده است و به بهترین اثر جایزه بزرگ روزبه اهدا می‌شود.
دانش‌آموزان پایه هفتم تا دوازدهم می‌توانند بصورت فردی یا گروهی(تا 4 نفر) آثار خود را ارسال نمایند و دبیران فیزیک مدارس یا مربیان پژوهشی آن‌ها را راهنمایی و همراهی کنند؛ ارسال آثار در این گردهمایی بدون هزینه بوده و جهت حضور در گردهمایی برای دانش‌آموزان ممتاز و مستعد 50 درصد تخفیف و برای دانش‌آموزان مناطق محروم، رایگان لحاظ شده است.
جهت اطلاع از جزئیات بیشتر این گردهمایی به سایت انجمن فیزیک ایران مراجعه کنید.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا

این همایش که از ۱۵ مهر در خوی آغاز شد و تا ۱۶ مهر ادامه دارد، ۱۸۰ مقاله از پژوهشگران به دبیرخانه ارسال شده است که ۱۲ مقاله برتر در همایش ارائه می شود؛ مهم‌ترین محورهای آثار ارائه شده عبارتند از:
_ مولوی در مقالات شمس
_ عرفان و اندیشه و ادب در مقالات شمس
_ شمس در آثار مولوی
لازم به ذکر است که این همایش با همکاری کمیسیون ملی یونسکو- ایران، پژوهشگاه علوم انسانی کشور و تولیت بارگاه شمس تبریزی برگزار مي شود.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


اولين همايش زمين شناسي"منابع معدني ،زير بناي تمدن وتوسعة صنعتي"

اولين همايش زمين شناسي سال تحصيلي 97-96
"منابع معدني ،زير بناي تمدن وتوسعة صنعتي"
در چارچوب كتاب جديدالتاليف زمين شناسي يازدهم با حضور استاد گرامي دكتر مدبري برگزار مي گردد.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


تدوین چهارچوب راهنمای فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی دوره دوم متوسطه

نشست ارائه یافته های پژوهشی «تدوین چهارچوب راهنمای فعالیت های یادگیری زبان انگلیسی دوره دوم متوسطه» ساعت 9:30 الی 11:30 روز یکشنبه 29 مرداد ماه 96 در سالن جلسات پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به نشانی خیابان ایرانشهر شمالی، کوچه شهید دهقانی نیا(خسرو سابق) برگزار می شود.
این گزارش می افزاید: مقدم کلیه علاقه مندان به ویژه دبیران زبان انگلیسی را گرامی می داریم.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


طراحی چارچوب و راهنماهای برنامه درسی حوزه تربیت و یادگیری بر اساس اسناد تحولی

نشست علمي يك روزه طراحی چارچوب و راهنماهای برنامه درسی حوزه تربیت و یادگیری بر اساس اسناد تحولی، يك شهريور ماه 96 با حضور سخنراني دكتر محمود اماني تهراني، دكتر ميترا دانشور و ... در خصوص اشاعه دانش برنامه ریزی درسی برگزار مي شود. همچنين در ادامه به نقد و بررسي موضوع به اهتمام دكتر مهر محمدي ادامه خواهد داشت.
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


پنجمین همایش ملی راهکارهای توسعه و ترویج علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره و آموزش در ایران

پنجمین همایش ملی راهکارهای توسعه و ترویج علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره و آموزش در ایران، توسط انجمن توسعه و ترویج علوم و فنون بنیادین 23 ارديبهشت 1396 برگزار مي شود
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین درحوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران

سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین درحوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران، 8 اسفند 1396 برگزار مي شود
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


اولین همایش ملی رویکردهای نوین آموزشی و پژوهشی در تعلیم و تربیت

اولین همایش ملی رویکردهای نوین آموزشی و پژوهشی در تعلیم و تربیت توسط آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس در تاريخ 23 آذر 1396 برگزار مي گردد
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید


اولین همایش ملی یافته های نوین روانشناسی تربیتی و چالش های پیش رو

اولین همایش ملی یافته های نوین روانشناسی تربیتی و چالش های پیش رو توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران در تاريخ 3 اسفند 1396 برگزار مي گردد
برای مشاهده ی پوستر همایش اینجا کلیک نمایید

 
صفحات : [1] 2 3